Trasy rowerowe nad Bałtykiem


Morze Bałtyckie jest nie tylko pięknym miejscem na wczasy nad morzem, ale również doskonałym terenem do jazdy na rowerze. Pomorze Środkowe oferuje wiele tras rowerowych, które są szczególnie odpowiednie dla rodzin przebywających na wakacjach z dziećmi. Te trasy nie tylko zapewniają wspaniałe widoki na morze i przyrodę, ale także są bezpieczne i dostosowane do potrzeb młodszych rowerzystów.

Trasa Rowerowa Wokół Jeziora Sarbsko:

Ta malownicza trasa prowadzi wokół urokliwego Jeziora Sarbsko i oferuje piękne widoki na wodę oraz okoliczne lasy. To łatwa i płaska trasa, idealna dla dzieci, a także rodziców z wózkami rowerowymi. Możesz tu zobaczyć ptactwo wodne i wiele dzikich kwiatów.

Trasa Rowerowa na Mierzei Helskiej:

Mierzeja Helska to cienka wydma oddzielająca Morze Bałtyckie od Zatoki Puckiej. Trasa rowerowa na tej wydmie oferuje doskonałe warunki dla rodzin. Dzieci pokochają jazdę wzdłuż plaż i piaskowych wydm, a także odwiedzanie latarni morskiej na Helu.

Trasa Rowerowa Wokół Jeziora Żarnowieckiego:

Jezioro Żarnowieckie to kolejne wspaniałe miejsce dla rodzin. Trasa rowerowa wokół tego jeziora jest łatwa do przejechania i oferuje wiele miejsc do pikników i kąpieli. To również doskonała okazja do obserwowania ptaków i przyrody.

Trasa Rowerowa przez Słowiński Park Narodowy:

Słowiński Park Narodowy jest domem dla ruchomych wydm, co sprawia, że ​​jest to fascynujące miejsce na wycieczkę rowerową dla dzieci. Trasa prowadzi przez lasy i wydmy, a także do latarni morskiej Czołpino, gdzie można podziwiać zapierający dech w piersiach widok na morze i wydmy.

Trasa Rowerowa Wokół Jeziora Jamno:

To spokojne i malownicze jezioro znajduje się w pobliżu miejscowości Mielno. Trasa rowerowa wokół jeziora jest łatwa do przejechania i oferuje wiele miejsc do zatrzymania się i odpoczynku. Dzieci mogą cieszyć się widokiem kaczek i innych ptaków wodnych.

Szlak Rowerowy „Dokoła Bałtyku” R-10: Międzynarodowy szlak prowadzący wokół Morza Bałtyckiego, przebiegający przez takie miejscowości jak Jarosławiec, Wicie, Jezierzany czy Korlino. Szlak prawie w całości pokrywa się z trasą E-9 i najczęściej prowadzi przez drogi publiczne. Jego długość na terenie gminy Postomino wynosi 22,8 km 

Czerwony Szlak Rowerowy „Północny”: Szlak zaczyna się w miejscowości Darłówko i w dużej mierze łączy się ze szlakami E-9 i R-10. Trasa prowadzi przez Wicie, Jarosławiec, Jezierzany, Łącko, Korlino, Królewo, Marszewo oraz Postomino. W większości szlak prowadzi przez drogi publiczne, a jego długość to 26,8 km

Czerwony Szlak Rowerowy „Naćmierskich wzgórz”: Jest to krótka trasa, bo ma zaledwie 3,4 km i prowadzi z Jarosławca do miejscowości Naćmierz. Szlak prowadzi w całości przez asfaltową drogę

Niebieski Szlak Rowerowy „Eryka I”: Trasa prowadząca do Darłowa, zaczynająca się w Korlinie. 

Pomorze Środkowe ma wiele do zaoferowania rodzinom szukającym przygody na rowerze. Te trasy nie tylko dostarczą wspaniałych widoków, ale także umożliwią dzieciom kontakt z przyrodą i zdrową aktywność na świeżym powietrzu. Niezależnie od tego, czy jesteś początkującym rowerzystą, czy doświadczonym, Pomorze Środkowe ma coś dla każdego. Dlatego wybierając się do hotelu nad morzem nie musisz martwić się, jeśli Twoje rowery nie zmieszczą się do samochodu. Wiele resortów ma w swojej ofercie wypożyczalnie rowerów,gdzie możemy wybrać sprzęt bezpieczny i odpowiedni dla Twojej rodziny.