Jarosławiec to miejscowość wypoczynkowa położona na środkowym wybrzeżu w pobliżu dwóch jezior: Kopań i Wicko. Miejscowość szczyci się najwyższą czystością wód w swym rejonie już od wielu lat.
Miejscowość była pierwotnie osadą rybacką, której mieszkańcy trudnili się także zbieraniem bursztynu. Od XIX w. następował powolny rozwój funkcji turystycznych – już przed I wojną światową wypoczywali tu przedstawiciele niemieckich środowisk artystycznych. W 1905 r. wieś zamieszkiwało 267 osób. W 1946 roku miejscowość została włączona do nowo powstałego województwa szczecińskiego na terenie powojennej Polski. W 1947 roku ustalono urzędowo nazwę Jarosławiec.
W Jarosławcu można podziwiać ciągnące się przez 2 km brzegi klifowe dochodzące miejscami do 45 m wysokości, piękne lasy sosnowe czy roślinność wydmową. Charakterystycznym elementem miejscowości jest latarnia morska, która mierzy 33,3 m wysokości oraz przystań rybacka, gdzie można skorzystać z rejsu łodzią. W Jarosławcu oraz jego najbliższej okolicy znajduje się kilka budynków o konstrukcji szachulcowej z XIX i XX wieku. W miejscowości znajduje się kościół oraz Muzeum Bursztynu.
Aquapark nad morzem w Panoramie Morskiej – kompleks basenów wewnętrznych czynnych przez cały rok oraz zewnętrznych dostępnych w ścisłym sezonie. W Aquaparku znajduje się aż 10 zjeżdżalni wodnych, basen dla dzieci, rwąca rzeka, basen z falą morską oraz baseny wielofunkcyjne oraz mnóstwo innych atrakcji.
Słowiński Park Narodowy z unikalnymi w skali Europy „ruchomymi wydmami”. Park o powierzchni 18247 ha został utworzony 1 stycznia 1967 r., a w 1977 r. uznany został przez UNESCO za Światowy Rezerwat Biosfery. Nazwa parku pochodzi od nazwy ludności pomorskiej, spokrewnionej z Kaszubami - Słowińców. Warunki przyrodnicze, które zadecydowały o tak wysokiej randze chronionych krajobrazów to : ruchome wydmy, jeziora przybrzeżne, bogactwo flory i fauny.
Skansen w Klukach - zabytkowa osada - skansen Słowińców. W jej skład wchodzą zagrody z XVIII wieku, budynki gospodarcze, przedmioty domowe sprzęt rybacki i gospodarczy. Muzeum położone nad południowym brzegiem jeziora Łebsko, jako zagroda muzealna powstało w 1963 roku. Gromadzi relikty kultury materialnej tzw. Słowińców, czyli odłamu Kaszubów zamieszkującego w XIX wieku tereny pomiędzy jeziorami Gardno i Łebsko. Skansen prezentuje ich kulturę poprzez ekspozycję kompletnych wiejskich zagród , budynków gospodarczych z pełnym wyposażeniem, sprzętów rybackich, gospodarczych i poprzez wystawy tematyczne.
Zamek Książąt Pomorskich w Darłowie – jedyny w Polsce nadmorski gotycki zamek wybudowany na planie zbliżonym do kwadratu z wieżą wysokości 24 metrów.
Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku - zapoznaj się z twórczością Witkacego, zobacz starodawną sztukę Pomorza i skarby książąt pomorskich.
Galeria Bursztynowa w Słupsku - blisko 500 naturalnych bryłek bursztynu, około 1000 bursztynowych inkluzji, ponad 300 barw i odcieni bursztynu, przeszło 200 rzeźb w całości wykonanych z bursztynu, 1000 bursztynowych serduszek, narzędzia oraz maszyny do wiercenia i obrabiania bursztynu uzywane na początku XX wieku, wykrojniki i matryce do wybijania sposobem średniowiecznym 1 gryfa - monety słupskiej, bursztynowe prace dawnych mistrzów.